Centrum zmiany w życiu

Warsztaty dla kobiet – Esencja kobiecości

Dzisiaj kobiety jak nigdy przedtem potrzebują wzmocnienia i wsparcia. Spełniają się w wielu życiowych rolach i często to głównie one scalają rodzinę pomimo wielu przeciwności. Pracują zawodowo, choć nie zawsze ich praca jest doceniana, dbają o dom i dzieci. Są zabiegane i często nie mają czasu dla siebie. W tym szalonym tempie życia są nazbyt obciążone a to sprawia, że doświadczają stresu i zaczynają chorować. Coraz częściej czują się samotne, nieszczęśliwe, niezrozumiane. W głębi duszy wiedzą, że ich życie powinno mieć jakiś głębszy sens ale trudno jest im go odnaleźć.

O WARSZTACIE:

Dla tych wszystkich wspaniałych kobiet stworzyłyśmy program, w którym każda będzie miała okazję odnaleźć coś wartościowego dla siebie. Ten warsztat jest wyjątkowy dlatego, że oparty jest na pięknej historii. Naszymi przewodniczkami będą boginie z mitu o Erosie i Psyche. Boginie są piękne a także silne. Mają wady takie jak: zazdrość, przekorność, upór, naiwność. Mają też zalety na przykład: wytrwałość, pracowitość, poczucie sprawiedliwości, duma, mądrość.

Na zajęciach będziemy analizować nie tylko cechy charakteru tych bogiń ale także przyglądać się wydarzeniom, które są  z tymi cechami związane. Każda uczestniczka będzie miała okazję przekonać się jak bardzo sposób myślenia i cechy charakteru tworzą los człowieka.

Praca w oparciu o archetypy pozwala w bezpieczny sposób doświadczyć większego wglądu dotyczącego codziennych spraw. Wiadomo, że im większa świadomość, tym więcej możliwości, by uczynić swoje życie szczęśliwym.

W tej historii pojawi się także Eros. Będzie więc wielka miłość i namiętność. Będzie można doświadczyć pobytu w raju, ale także bólu porzucenia. Ta historia daje ogrom możliwości, więc na pewno będzie ciekawie. Będą trudne momenty i gwałtowne zwroty akcji. Uczestniczki zobaczą, że pewne zachowania i  sposób myślenia są tak samo aktualne jak w czasach starożytności.

 

Z jednej strony będzie więc to praca dająca duży wgląd we własne ograniczające przekonania ale także będzie to świetna zabawa.  W trakcie warsztatu będzie można przeanalizować własne lęki; przed odrzuceniem, przed samotnością, przed utratą szczęścia. Przypomnimy także sobie o prawdziwych i najważniejszych dla kobiet cechach charakteru, które należy pielęgnować. W scenkach, które będziemy odgrywać  każda uczestniczka będzie mogła wcielić się w piękną i silną Afrodytę a także wrażliwą i wytrwałą Psyche.

Afrodyta

Zrodziła się z morskiej piany i wyłoniła z morza w pobliżu Cypru.  Była boginią piękna, kwiatów, pożądania i płodności. Pływała po morzu w muszli i często zatrzymywała się na Cyprze. Wyspa ta była przez nią szczególnie ukochana a także stała się głównym miejscem jej kultu. Według mitu była żoną Hefajstosa a na Olimpie wygrała w konkursie piękności wyprzedzając Herę i Atenę. Jej atrybutem był rydwan zaprzężony w gołębie, jabłko oraz mirt. Jabłko, które było przeznaczone dla najpiękniejszej Afrodyta zdobyła podstępem. Przekupiła Parysa, który był sędzią w sporze, by oddał jej jabłko. Ta bogini była czczona przez kobiety, które widziały w niej patronkę małżeństwa.

 

  Psyche

Jest główną bohaterką mitu o Erosie i Psyche. Jej uroda wzbudziła zazdrość Afrodyty, która nakazała swemu synowi Erosowi, by wzbudził w Psyche miłość do paskudnego potwora. Jednak Eros sam zakochał się w Psyche, co doprowadziło Afrodytę do wściekłości. Afrodyta próbowała więc ją zgładzić w sposób podstępny – dając jej do wykonania bardzo ciężkie prace. Jednak Psyche swą pracowitością i łagodnością przełamała niechęć bogów i została obdarzona nieśmiertelnością. Psyche jest wzorem wiernej miłości, takiej, która jest gotowa czekać na bardziej sprzyjające okoliczności i wytrwale dążyć do celu.

 

PROWADZĄCE:

Elżbieta Krzyżanowska: Jestem terapeutką z 30 letnim stażem pracy.  Pracuję w nurcie poznawczo behawioralnym. Jest to metoda pozwalająca zdiagnozować problemy emocjonalne  i skupia się na teraźniejszości. Wykorzystywana jest głównie w zaburzeniach lękowych i zaburzeniach o podłożu depresyjnym. Głównym założeniem tej formy jest przekonanie, że myśli, emocje i zachowania wzajemnie na siebie wpływają. Człowiek w dzieciństwie tworzy własne wzorce i powiela je w dorosłości, chociaż często są one destrukcyjne. Reaguje on na różne sytuacje i zjawiska w sposób nawykowy – automatyczny.  Nie osiąga w życiu satysfakcjonujących efektów, gdyż jego sposób myślenia się nie zmienia. Terapia poznawczo behawioralna skupia się na myślach, emocjach i działaniach. Jej celem jest poprawa jakości życia pacjenta, którą osiąga się przez modyfikację zachowania i sposobu myślenia.

W swojej pracy lubię stosować takie techniki jak relaks i medytacja. Często także posługuję się metaforą i inscenizacją. Mam na swoim koncie wiele autorskich programów i Esencja kobiecości jest jednym z nich.

 

Aleksandra Czarnecka: Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ukończyłam także podyplomowe studia z zakresu diagnozy psychologicznej w praktyce klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Obecnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT. Swoją praktykę poddaję regularnej superwizji. Jestem członkinią PTTPB.

W Centrum Zmiany w Życiu pracuję z pacjentami nastoletnimi oraz dorosłymi. Specjalizuję się w zaburzeniach nastroju, pracy z lękiem, pracuję z pacjentami, którzy chcą poprawić jakoś swojego życia, zrozumieć swoje emocje i nauczyć się je regulować, z osobami, które mają trudności w komunikowaniu swoich potrzeb i wyznaczaniu granic. Najważniejszym dobrem dla mnie jest oparta na szacunku i wzajemnym zaufaniu relacja,  którą uważam za niezwykle istotny czynnik leczący w procesie terapeutycznym.

Prywatnie jestem kobietą na fali dużych zmian w swoim życiu. Kobietą, która ma niezwykłe szczęście do przyjaciół i do ludzi, którymi się otacza, bo każdy napotkany człowiek zostawia mi swoją cząstkę, którą zabieram ze sobą w dalszą drogę. Uwielbiam dobrą kawę i spacery w mroźne, śnieżne wieczory.

 

KIEDY? 28.01 g.10:00-18:00 ( z przerwą na lunch)

GDZIE? Centrum Zmiany w Życiu ul. Branickiego 20 lok. 151U parter

KOSZT: 300 zł./os.

Dołącz do nas już dziś, liczba miejsc jest ograniczona!

Aby uzyskać więcej informacji o programie napisz lub zadzwoń do nas 🙂

ZAPISY: j.piotrowska@zmianywzyciu.pl lub

centrum@zmianywzyciu.pl

tel. 692-803-888