Centrum zmiany w życiu – psycholog, psychoterapeuta Wilanów

Olga Pietkiewicz

Terapeutka somatyczna, terapeutka traumy i holistyczna coachka

Przyjmuję w następujących dniach:

 1. Z kim pracuję?

Jestem terapeutką somatyczną, terapeutką traumy i holistyczną coachką. Specjalizuję się w pracy z traumą relacyjną (rozwojową) i szokową (w nurcie NARM i Somatic Experiencing), PTSD / CPTSD, regulacją układu nerwowego i emocji oraz radzeniem sobie ze stresem. Moje podejście zorientowane jest na ciało. Pomagam tam, gdzie możliwość rozsupłania się poprzez terapię mówioną jest ograniczona.

Pracuję z dorosłymi.

 1. Jakie problemy rozwiązuję?

Przyjdź do mnie, jeśli:

 • zmagasz się z traumą relacyjną, chcesz poprzyglądać się swoim strategiom przeżycia powstałym w dzieciństwie i znaleźć bardziej adekwatne dla Ciebie teraz sposoby poruszania się w życiu, wchodzenia w relacje, budowania bliskości etc.
 • masz za sobą trudne, traumatyczne zdarzenia: wypadki, operacje, katastrofy, inne nagłe, szokowe przeżycia i urazy, które mogły zachwiać Twoim układem nerwowym lub / i spowodować męczące symptomy takie jak bezsenność, stany lękowe, zaburzenia odżywiania, nadwrażliwość na bodźce czy unikanie specyficznych sytuacji, okoliczności, rzeczy etc.
 • doświadczasz zespołu traumy pourazowej (PTSD / CPTSD)
 • jesteś w depresji, zmagasz się ze stanami lękowymi, chorobami psychosomatycznymi, chronicznym bólem i zmęczeniem
 • chcesz być bardziej w ciele, mniej w głowie
 • chcesz rozwinąć emocjonalną swobodę, więcej czuć lub poradzić sobie z nadmierną wrażliwością (na innych, doznania, emocje, bodźce)
 • dużo już o sobie wiesz, dużo przepracowałeś/łaś w terapii mówionej, ale czujesz, że jest coś jeszcze z czym nie możesz poradzić sobie głową; że potrzebna jest praca somatyczna
 • czujesz się przebodźcowany,/a zestresowany/a, potrzebujesz więcej relaksu oraz zbudowania większej rezyliencji (odporności) na stres, fragmentaryczność i szybkie tempo współczesnego życia
 1. Dlaczego warto się ze mną spotkać?

Wspieram w budzeniu swojej esencji, życiu pełnią życia. Byciu bardziej w ciele, mniej w głowie oraz w regulowaniu emocji. W radzeniu sobie ze stanami lękowymi, depresją oraz trudnymi, traumatycznymi wydarzeniami i wypadkami oraz chroniczną traumą relacyjną.

 1. Kim jestem? Jakie są moje kwalifikacje? W jaki sposób pracuję / w jakim nurcie pracuję?

Pracuję w nurcie terapii somatycznej: NARM oraz Somatic Experiencing. Jestem również holistyczną coachką metody Clean Coaching oraz nauczycielką jogi i medytacji.

Moje główne szkolenia to:

 • NARM (Neuroafektywny model relacyjny): somatyczna praca z traumą rozwojową, Instytut Terapii Psychosomatycznej, 2022 – 2023
 • zaawansowane szkolenie z dotyku neuro-afektywnego w nurcie NARM, 2023, Instytut Terapii Psychosomatycznej
 • Somatic Experiencing: somatyczna praca z traumą, ukończony poziom Intermediate, Instytut Terapii Psychosomatycznej, 2023 – 2024, w trakcie szkolenia poziomu Advanced
 • Stress Management, 2021, International Academy for Professional Development
 • Studium Psychologi Procesu, psychoterapeutyczna praca z procesem (od 2023, w trakcie)
 • Clean Coaching & Facylitacja, 2013, Clean Coaching Polska & Innovative Pathways
 • certyfikowana nauczycielka jogi i medytacji II stopnia (Kundalini Research Insitute. Level Two Practitioner), nauczycielka jogi nidry (Integrative Restoration Institute),
 • Sexual Awakening, Advanced Facilitator (Shakti Shiva Academy)
 • studia wyższe magisterskie Szkoła Główna Handlowa, 1999

Moją karierę zawodową zaczynałam w finansach i bankowości, a proces zmiany zaczął się dla mnie wiele lat temu. Tę zmianę i związany z tym wielopoziomowy proces osobisty odkrywania mojej autentycznej drogi i sposobu ekspresji traktuję jako duże doświadczenie, bardzo pomoce w pracy z klientami w procesie ich własnych zmian.

Z tych wcześniejszych doświadczeń wyniosłam również umiejętności radzenia sobie ze stresem, regulacji emocji i budowania psychicznej rezyliencji, co jest dla mnie teraz cenną wiedzą i pomocą w prowadzeniu procesów indywidualnych oraz grupowych.

Stale podnoszę moje kwalifikacje oraz pracuję pod superwizją.

 1. Moje motto życiowe

Chyba nie mam jednego…

Ale wiem, że ciało zna odpowiedź.

Że jest bezpiecznie czuć.

I można zacząć tam, gdzie jesteś. Robiąc to, co możesz. Używając tego, co masz. I … rozluźnić się. Bo być może ten moment przynosi dokładnie to, czego teraz najbardziej potrzebujesz.